Certifikace

Jak se vyznat v certifikacích makléřů?

Pokud se chcete při prodeji domu nebo bytu obejít bez starostí, obraťte se raději na profesionály. Jak ale v záplavě různých realitních společností a nepřeberného množství makléřů najít toho správného? Mají smysl certifikace a jak se v nich vlastně vyznat?

 

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru realitního makléře, je bezesporu reference. Nemáte-li se ale na koho obrátit, hledejte primárně makléře v místě vaší nemovitosti. Dále je dobré si najít recenze a dostupné informace o vybraném realitním makléři. Zkušenosti předchozích klientů bývají k nezaplacení. Například v naší kanceláři RE/MAX Synergy mají klienti po každém uzavřeném obchodu možnost ohodnotit práci makléře. Tato reference se zobrazí pod jménem makléře bez toho, aby ji makléř mohl jakkoliv ovlivnit. Veškeré zkušenosti jsou tak důvěryhodné. Klienti mohou také využít FORMULÁŘ, který po vyplnění putuje rovnou do rukou majitelů kanceláře.

Dalším důležitým parametrem je nezávislá certifikace, ta zaručuje makléřovu profesionalitu. Už dávno neplatí, že dobrého realitního makléře může dělat každý, kdo má obchodního ducha. Realitní síť RE/MAX má například vlastní třístupňový systém vzdělávání, který se zobrazuje u profilu makléře a ukazuje, jak je zkušený. Na profilu makléře se můžete setkat se třemi základními stupni vzdělání:

 

  • hodnocení Certifikovaný makléř 1. stupněj e udělováno makléři, který v testech prokázal požadované minimum znalostí. Své znalosti musí opětovně každoročně obhájit. Jedná se o základní ocenění odborné způsobilosti v rámci sítě RE/MAX v České republice.

  • ocenění Certifikovaný makléř 2. stupně je na základě testů připraveno pro zkušenější makléře. Stejně jako stupeň první, i tento se musí po určité době obnovovat. V případě, že pozici neobhájí, je mu titul Certifikovaný makléř 2. stupně odebrán do doby, než makléř zkoušky úspěšně znovu složí. Jedná se o vyšší ocenění odborné způsobilosti v rámci sítě RE/MAX v České republice.

  • RE/MAX jako první realitní společnost v ČR pracuje s nezávislou certifikací odborné kvality makléřů dle normy ISO. Titul Certifikovaný realitní makléř dle normy ISO je nejvyšší nezávislé ocenění odborné způsobilosti v realitním oboru, kterého makléř může dosáhnout. Certifikaci může získat každý, kdo úspěšně složí státní zkoušku. Certifikát uděluje Česká společnost pro jakost na 3 roky, po uplynutí této doby musí makléř složit zkoušku novou. Neobhájí li ji,  je mu titul odebrán.

   


Mezinárodní ocenění


RE/MAX International uděluje několik mezinárodních individuálních ocenění, která jsou rozdělena do 2 kategorií - klubová a profesní:

Klubová ocenění:
Tato prestižní mezinárodní ocenění jsou udělována nejlepším RE/MAX makléřům z celého světa na základě dosažené výše hrubých ročních provizí. Nejvyššími možnými oceněními jsou 100% Club, Top Club Gold a Top Club Platinum, Diamond Club a Chairman´s Club. Makléři mají výsadu používat loga prestižních klubových ocenění na všech svých propagačních materiálech po dobu jednoho roku.Profesní ocenění:
Tato prestižní mezinárodní ocenění jsou udělována nejlepším RE/MAX makléřům z celého světa nejen na základě výše celkových hrubých provizí, ale také v závislosti na délce působení ve společnosti RE/MAX. Makléř se může stát členem celosvětově uznávaných klubů – Hall of Fame, Lifetime Achievement a hlavně nejprestižnějšího Circle of Legends. Nejvyšší ocenění Circle of Legends může makléř získat až po více než dvacetiletém působení v RE/MAX, což bezpochyby zaručuje jeho vysoké profesní kvality. Ocenění jsou udělována na dobu neurčitou a makléři mohou logo klubu používat na všech svých propagačních materiálech.
 


Podívejte se, jak si stojí naši MAKLÉŘI v rámci certifikace a ocenění.