Práce pro RE/MAX

731 618 492 
napište nám

remax_ham-1.svg
Práce pro RE/MAX
icon-search-gray.svg

×

mezera_1.png

JAK VÝHODNÉ JSOU VÝHODNÉ PŮJČKY VE SKUTEČNOSTI

Jak výhodné jsou výhodné půjčky ve skutečnosti
Uvažujete, zda se nechat zlákat nabídkou výhodné půjčky? Peníze by se vám hodily a podmínky vypadají na první pohled přijatelně. Zároveň jste ale ze všech stran atakováni odstrašujícími historkami o neférovém jednání poskytovatelů. Jak se v nepřeberné nabídce vyznat a nenaletět? Jak z výhodných vybrat tu, která je výhodná i reálně a nejen v reklamě?

Pozor na skryté poplatky!
Při půjčce jde o peníze. Potřebujete si je půjčit, protože je nemáte, a vracet samozřejmě chcete co nejméně, abyste se splacením jedné půjčky nestali potřebnými půjčky další. Chcete-li se zorientovat v cenách půjček, jako nejlepší vodítko vám poslouží RPSN, v němž jsou zahrnuty veškeré náklady, které se s půjčkou pojí. Nedívejte se pouze na úroky a ceny, které poskytovatel zveřejňuje. U mnoha půjček totiž můžete narazit na skryté poplatky, se kterými se původně nepochlubil, naopak, i ve smlouvě bývají velmi umně zakamuflovány.

Odměny a tresty
V poslední době se mezi poskytovateli půjček rozmohla móda slibů. Pokud do puntíku dodržíte smluvené podmínky, získáte bonus ve formě snížení či odpuštění úroků nebo vrátky několika splátek. Takovýto přístup věřitele má u dlužníka vzbudit nejen zdání jeho větší serióznosti, ale zejména výhodnosti konkrétního úvěru. Málokdo už se ale předem chlubí sankcemi, které čekají na ty, kdo svému slovu nedostojí. Jistě, sliby se mají plnit, ale jsme jen lidé a v životě nás mohou potkat nečekané lapálie. O trestech, které pro vás poskytovatel půjčky chystá, a o tom, kam až mohou problémy zajít, se mnohdy dozvíte až s první upomínkou, kterou se vás věřitel snaží k plnění závazků dotlačit.

Informujte se předem
Chcete vědět, jak výhodná je která půjčka? Podívejte se předem i na ty podmínky poskytovatele, které se vztahují k případnému opoždění plateb nebo celkové neschopnosti splácet. Jen ten, kdo se za ně nestydí, je skutečně důvěryhodný.