Nemovitost jako nechtěné dědictví

Nemovitost jako nechtěné dědictví

Zděděná nemovitost může být pro někoho výborným prostorem pro seberealizaci, někdy se ale také stává danajským darem. Proto, že máte vlastní bydlení vyřešené,  moc netušíte jak s novým objektem naložit. Po nějaké době se stane, že nemovitost zůstane na okraji zájmu „až někdy bude čas“. Kvůli tomu objekt chátrá, ztrácí na hodnotě a jakémukoli dalšímu využití brání potřebná rekonstrukce. Jak z této pasti ven?

Často se setkáváme s případy, kdy se majitel dostal k nemovitosti dědictvím. Dlouho netušil, jak s ní naložit a objekt chátral. Po letech se rozhodl, nemovitost prodat a peníze uložit. Zisk není hlavním důvodem, tím je spíše fakt, že pro nemovitost nemá žádné uplatnění. Zdaleka ne vždy se však jedná o nejlepší možné řešení. Pokud nepotřebuje větší hotovost, stejně bude uvažovat o tom, jak volné prostředky investovat, aby neztrácely na hodnotě. Uložením v bance nevyděláte nic, cenné papíry jsou zvláště v dnešní době jen pro odvážné a spořící účty nabízí prakticky nulové úročení. Je třeba tedy uvažovat nejen o tom, za kolik prodat, ale také, jak se  získanými prostředky naložit. 

Dobrá je konzultace s realitním profesionálem. Možná namítnete, že za makléřem půjdete až v momentě, kdy budete svoji nemovitost chtít prodat. To je ale chyba. Opravdový profesionál bude hledat všechny cesty, jak s nemovitostí naložit, aby vám vydělávala a zbytečně nechátrala. Možností je více, od pronájmu pro různé účely počínaje, po prodej a případný nákup jiné, vhodnější nemovitosti. Často se na nás obrací například lidé, kteří zdědili domek na vesnici. Takový objekt je možné využívat třeba jako chalupu, která se dá pronajímat. V jiných objektech je možné zbudovat provozovnu nebo výrobnu pro firmy. Přitom majitelé ze zvyku uvažují o nemovitosti vždy jen k bydlení. Byt ve městě zase může být nevhodný pro klasický pronájem, ale díky své poloze může být velmi zajímavý jako ubytování pro studenty, kteří nechtějí žít na koleji. Možností využití nemovitosti je celá řada a makléř je schopen nejen vidět zcela nové příležitosti, ale také pomoci s kompletním servisem. Úvodní konzultace vás bude stát jen chvíli času a získáte mnohem lepší přehled o tom, co všechno by bylo možné s nemovitostí udělat.

Pro konzultaci kontaktujte naše makléře >>> ZDE