Odhad ceny nemovitosti

ODHADY CENY NEMOVITOSTI

Co přesně si můžeme představit pod pojmem odhad ceny nemovitosti? Je jeden univerzální odhad, který můžeme použít pro účely dědictví, hypotéky, vyrovnání při rozvodu,...nebo pro každou příležitost potřebujeme jiný? 

Skutečnost je taková, že rozlišujeme odhady na základě jejich účelu a využití.  Základní typy odhadu jsou dva – tržní a úřední odhad, čili znalecký posudek. V životě se můžeme setkat s tím, že na jednu nemovitost bude potřeba vypracovat několik odhadů, a každý z nich ocení nemovitost na jinou částku.

Tržní odhad ceny nemovitosti se Vám jistě bude hodit například při rozvodu, kdy se potřebujete vyrovnat s "protistranou", jistě jej bude vyžadovat notář při dědickém řízení, nebo dělení se se společníkem v případě, že nemovitost je součástí firmy. Chceteli prodat nemovitost, je pro Vás tržní odhad ceny důležitým nástrojem pro správné stanovení prodejní ceny. V případě, že kupujete, je dobré si nechat zpracovat odhad ceny nemovitosti a tím si potvrdit, že kupní cena odpovídá reálné tržní hodnotě. 

Takový odhad není ale přijatelný např. pro banku. Pokud se rozhodnete nákup nemovitosti financovat hypotékou, nebo budete chtít refinancovat tu stávající, setkáte se zcela jistě s bankovním odhadem. Každá banka má seznam svých odhaců, se kterými spolupracuje. Nelze si tedy odhadce zvolit, bude Vám přidělen.  Bankovní odhad ceny nemovitosti bývá nižší, než je reálná cena nemovitosti. Důvodem "podhodnocování" je ochrana bank před neplatiči. V případě, že nebudete schopni splácet, bude chtít banka zastavenou nemovitost co nejrychleji prodat a umořit tak dluh.

Pokud potřebujete znát tržní cenu své nemovitosti, rádi Vám s tím pomůžeme.  Při vypracování odhadu ceny Vašeho bytu, domu, pozemku, či chaty vycházíme z cenových map a reálných cen prodaných nemovitostí. 

ZDE Vám prostřednictvím formuláře rádi sdělíme tržní hodnotu Vaší nemovitosti !

Nebo volejte na  tel.č. + 420 731 618 492.