Prodej bez provize...?

Prodej bez provize - jak je to doopravdy?

Pokud vám realitka slibuje prodej bez nároku na provizi, znamená to, že provizi platí kupující.

Takže:

Pracuje pro kupujícího

Jasný zájem kupujícího je koupit za co nejnižší cenu. Prodávající pro změnu chce prodat za co nejvyšší cenu. Jenže, když makléř zastupuje kupujícího, musí se pro něho snažit vyjednat, co nejlepší cenu (rozumněj - nejnižší možnou cenu), a proto vás všemožnými argumenty bude tlačit ke slevě. Navíc se i v kupní smlouvě bude snažit vyjednat výhodné podmínky pro kupujícího a ty zase mohou být nevýhodné pro vás. Žádný kupující si nenajme a nezaplatí realitní kancelář, aby mu pomohla draze a nevýhodně koupit.  A pro vás přece “pracuje” zdarma. Slib zprostředkování prodeje nemovitosti bez provize a za maximální cenu je jen laciný trik, který má nalákat prodávající, kteří se na realitním trhu nevyznají.  Bohužel je takové chování u nás zastím legální, ačkoli na západě je to považováno za nelegální obchodní praktiky. Nebo si opravdu myslíte, že pro vás někdo bude pracovat zadarmo?

Nemůžete tedy očekávat, že makléř bude hájit vaše zájmy.  Stále ho platí kupující, a pokud od něho chce dostat provizi, tak se jen snaží prodávajícího a kupujícího spojit a jde cestou nejmenšího odporu a kompromisů. To vylučuje, že získáte z prodeje maximum. Běžným jevem je, že přijde kupec a řekne makléři  "když mi vyjednáte slevu", tak byt koupím. Makléř se pak často snaží prodávajícího přemluvit ke slevě, aby obchod uzavřel co nejrychleji a vůbec neřeší, že by se byt či dům mohl prodat třeba za týden za lepší cenu. Proč by se snažil, vždyť ho přece neplatíte vy, ale kupující.

Nabízet prodávajícím služby zdarma a k tomu slibovat dosažení maximální prodejní ceny jsou nejodpornější praktiky, jak získávat zakázky.

Budete si tak muset vybrat, zda "ušetříte" na provizi, nebo přijdete o solidní nabídku vážného zájemce.

Věříme, že ať makléř zastupuje kteroukoli stranu, vždy se musí chovat ke všem účastníkům transakce korektně a obě strany by z obchodu měly mít prospěch. Makléř, který zastupuje jednu stranu, nesmí svého postavení zneužívat klamavým způsobem vůči protistraně. Makléř by vždy měl účastníkům transakce sdělit koho zastupuje.

U nás nikdy neplatíte nic předem, jsme placeni po dokončení obchodu. Naši makléři hájí zájmy toho, kdo si ho najal a kdo ho platí. Zavazuje nás to, prodat vaší nemovitost za co nejvýhodnějších podmínek a po celou dobu hájit vaše zájmy.  Budete znát výši provize a veškeré služby, které obsahuje. Vše je transparentně a férově nastaveno. Je to pro nás sice složitější cesta získávání zakázek, ale věříme, že náš postup je vůči klientům poctivější. Výsledkem našeho úsilí ve většině případů je, že vám i po odečtení naší provize zůstane více peněz, než kdybyste prodávali s realitkou, jejíž služby jsou “Zdarma”.


RE/MAX vám zajistí bydlení i financování!

Od letošního roku funguje nová značka RX Finance, pod kterou bude provozován hypotéční servis pro klienty RE/MAX. Naši profesionální makléři Vám tak budou schopni kromě výběru nemovitosti pomoci i s financováním. Více informací...

Prodáváte nemovitost poprvé? Provedeme Vás realitním procesem!

Co Vás čeká při prodeji nemovitosti: Náš realitní makléř navštíví Vaší nemovitost. 
Zhodnotí technický stav a navrhne prodejní cenu Vaší nemovitosi.
Poté Vám předloží marketingový plán. Pokračování