+420 731 618 492

731 618 492 
napište nám

remax_ham-1.svg
Zavolejte nám
icon-search-gray.svg

×

mezera_1.png

RENTA Z NEMOVITOSTI

Renta z nemovitosti
Seznamte se s rentou z nemovitosti
Máte vlastní nemovitost, jste vyššího věku a uvítali byste výraznější finanční příspěvek k důchodu? Chcete zlepšit kvalitu života ve stáří, a ještě si něco užít nebo si obstarat kvalitní služby a pomoc v domácnosti? Pak je pro vás ideálním řešení renta z nemovitosti. Jedná se o speciální druh hypotéky, který je určen hlavně seniorům. Nemovitost neprodáváte, stále zůstáváte jejím vlastníkem a bydlíte v ní stejně jako doposud.

Jak vám renta z nemovitosti zajistí příjem
Renta z nemovitosti je vlastně zpětná hypotéka. To znamená, že nejdříve peníze získáte a pak teprve splácíte – vy nebo vaši blízcí – v hotovosti nebo z prodeje nemovitosti. V nemovitosti i nadále bydlíte, jste stále majitelem, a ke svému měsíčnímu příjmu získáváte ještě další sumu, se kterou můžete nakládat zcela podle svého. Je samozřejmě možné nechat si vyplatit celou sjednanou částku. Můžete si plně užívat všeho, na co jste byli zvyklí, a nenechat se omezovat nedostatkem financí.
 
V Evropě je tato renta známá a využívaná již mnoho let
Ve vyspělých evropských zemích není tento druh hypotéky žádnou novinkou a běžně ho využívají statisíce majitelů nemovitostí v pokročilém věku. Původně se jednalo o pomoc vdovám nebo vdovcům, kterým ubyl příjem partnera, ale chtěli zbytek života prožít ve svém dosavadním bydlišti a bez velkých finančních změn. Nyní je možnost využití hypotéky mnohem širší. Lze z ní financovat bydlení, cestování, zájmy, zdravotní péči nebo uhradit stávající dluhy. Proč si tedy nedopřát i s nízkým důchodem důstojný život?

Jak to vše probíhá?
Domluvíte si schůzku s poskytovatelem renty z nemovitosti. Bude potřeba pozvat odhadce, aby určil cenu nemovitosti. Pak se smluví přesné podmínky, za jakých bude vaše hypotéka poskytnuta. Následuje podpis smlouvy a výplata peněz sjednaným způsobem. I nadále bydlíte stejně jako předtím. O nemovitost se musíte řádně starat. Pokud byste se chtěli odstěhovat nebo pokud by došlo k úmrtí, postaráte se o splacení vy nebo vaši dědicové – formou splacení z vlastních zdrojů nebo z prodeje vaší nemovitosti.