+420 731 618 492

731 618 492 
napište nám

remax_ham-1.svg
Zavolejte nám
icon-search-gray.svg

×

mezera_1.png

ROZDĚLENÍ POZEMKU NA VÍCE ČÁSTÍ

Rozdělení pozemku na více částí

Pokud chcete rozdělit pozemek na více částí, připravte se, že úkon nebude úplně jednoduchý. Důvodů pro rozdělení může být několik. Mezi hlavní důvod patří, že chcete pozemek rozdělit kvůli prodeji po částech nebo například část pozemku darovat dětem.

Pojďme si říct jak na to.

Vyměření pozemku

Nejdříve si stanovte, jak chcete pozemek rozdělit. Kde bude vést dělicí čára. Teď musíte nově vytyčené hranice vyměřit. K tomu je potřeba zajistit si autorizovaného geodeta. Cena vyměření se pohybuje cca kolem 5000 Kč. Geodet pozemky vyměří na vámi udané hranici.

Změny v geometrickém plánu

Pozemky se rozdělí tak, že nově vzniklé parcely dostanou nová parcelní čísla. Například pozemek č. 495 se rozdělí na dva s čísly 495/1 a 495/2. Geodet vypracuje Geometrický plán, kde budou změny vyznačené. Geometrický plán obsahuje mapové zpracování rozdělení pozemků, dále tam budou vyznačeny kóty a rozměry parcely nově vzniklých parcel. Tento  Geometrický plán podá geodet oražený kulatým razítkem na katastrální úřad. Bude se zároveň vyžadovat souhlas majitelů okolních parcel s rozdělením. Bez těchto souhlasů se to neobejde.

Zapsání změny na katastru nemovitostí

Dalším krokem je potvrzení tohoto plánu obcí a místně příslušným stavebním úřadem. Potvrzení je nutné z důvodu, aby rozdělení pozemku nebylo v rozporu se zástavbou obce. Jakmile dostanete souhlasy, je nutné na katastrálním úřadě podat žádost o zpřesnění pozemku. Zaplatíte poplatek 2000 Kč a katastrální úřad vám ve lhůtě 25 dní pozemek rozdělí na vámi požadované části.
 
 


Další články