Chci prodat nemovitost

Každý měsíc evidujeme několik desítek poptávek po nemovitostech. Spoustu nemovitostí, které nabereme do svého portfolia, po zalistování do naší databáze rovnou rezervujeme. Je možné, že máme kupce i pro Vaší nemovitost! Tak neváhejte a ozvěte se nám na 731 618 492 nebo na synergy@re-max.cz, nebo prostřednictvím chatu.

Jak se nám daří prodávat nemovitosti se můžete podívat ZDE


NÁŠ TIP
Přemýšlíte o prodeji nemovitosti? Podle cenové mapy, Vám bezplatně zašleme tržní cenu Vaší nemovitosti. Díky ní se dozvíte, za kolik můžete Vaší nemovitost prodat. Stačí vyplnit formulář na konci stránky.

Průvodce prodejem nemovitosti:

Prodáváte nemovitost poprvé? Provedeme Vás realitním procesem!

Co Vás čeká při prodeji nemovitosti:

 • Náš realitní makléř navštíví Vaší nemovitost. 
 • Zhodnotí technický stav a navrhne prodejní cenu Vaší nemovitosi.
 • Poté Vám předloží marketingový plán.
 • Zjistí všechna vlastnická práva a jejich omezení, případně předloží řešení na jejich ukončení.

Jak probíhá prodej:

 • Makléř s Vámi uzavře Zprostředkovatelskou smlouvu, ve které se sjednají podmínky prodeje nemovitosti (např. prodejní cena, výše provize, povinnosti smluvních stran,....)
 • Pomůže zajisti energetický štítek nemovitosti.
 • Nafotí nebo vytvoří video nemovitosti, připadně si pozve profesionálního fotografa. Připraví půdorys.
 • Makléř zajistí prohlídky nemovitosti se zájemci. Makléř je na prohlídce vždy osobně přítomen.
 • V případě, že o nemovitost projeví někdo zájem, připraví makléř Dohodu o složení blokovacího depozita. Tato dohoda je třístranná (kupující, prodávající, realitní kancelář). V této dohodě se stanovují podmínky pro složení zálohy na kupní cenu. Běžnou praxí je, že zájemce složí částku ve výši provize realitní kanceláře. Důležitým údajem je také datum, do kdy má být částka složena. V Dohodě se dále uvede, jakým způsobem bude doplacena kupní cena a způsob, jakým bude doplacen zbytek kupní ceny a práva a povinnosti smluvních stran.
 • Po podpisu Dohody o složení blokovacího depozita a složení zálohy, předá makléř podklady advokátovi, který vytvoří smluvní dokumentaci.
 • Ve spolupráci se všemi smluvními stranami a advokátem se upraví podmínky v Kupní smlouvě případně Smlouvě o smlouvě budoucí kupní, návrh na vklad na katastr, případně další potřebnou dokumentaci.
 • Makléř připraví Předávací protokol a pomůže s přepisem energií.

Vyberte si svého realitního makléře
Ing. Tomáš Kocman

Telefon: 776 330 071

Nemovitosti

Věra Diessnerová

Telefon: +420 721 550 793

Nemovitosti

 

Ing. Tomáš Zavoral

Telefon: 602 313 384

Nemovitosti

Pavel Šmíd

Telefon: 602 361 990

Nemovitosti

Hypoteční specialista RE/MAX FINANCE.

Markéta Zelinková

Telefon: +420 736 459 597

NemovitostiVyplňte náš nezávazný formulář!

ONLINE - RYCHLE - ZDARMA

Mám zájem:Jak si vybrat správnou realitní kancelář ? Přinášíme vám pár tipů, jak se zorientovat:

Důvěra se buduje roky, proto vybírejte kancelář, která je prověřená časem. Jak na vás působí firmy, které často mění značku, pod kterou podniká, nebo svou adresu?

► Velká, stabilní realitní kancelář vs. individuální makléři a kanceláře s malým týmem:

V každé profesi jsou napříč značkám a oborům dobří i špatní lidé. Nedá se zobecnit, že velká kancelář vám zajistí ty nejlepší služby. ALE ! ve velké firmě bude pravděpobně vaše nemovitost rychleji prodána, protože má k dispozici systémy, které umí dobře párovat nabídku s poptávkou. Více lidí, sdílí více zkušeností a informací. Více makléřů bude mít v porfoliu více potávek. Velká kancelář bude více investovat do marketingu a vzdělávání makléřů. To je jen malý výčet výhod velkého týmu proti malému, nebo samomakléři.

► Jak poznat zdravou realitní kancelář?

Každá firma je ze zákona povinna zveřejňovat účetní závěrku na www.justice.cz . Zde se můžete podívat, kdy byla firma založena, kdo ji vlastní, jak často se mění struktura majitelů a jak firma hospodaří. Dobrá realitní kancelář nikdy nebude požadovat provizi za své služby předem, ani v případě, že nemovitost neprodá.

► Výše provize?

Dostaneš to, co si zaplatíš. To je jedno z nejpravdivějších mott. Každý si pokládá otázku, proč mám jedné realitce platit 5%, když jiná mi to prodá za půlku. Pak jsou tu ještě tací, kteří avizují, že prodají vaší namovitost bez nároku na provizi. Rozuměj, budu pro vás pracovat zadarmo. Pracujete vy zadarmo? nebo znáte snad někoho ze svého okolí, kdo pracuje bez nároku na mzdu? Když bude makléř pracovat za nízkou provizi, nebo dokonce "bez nároku" na odměnu, myslíte že bude opravdu hájit vaše zájmy? Že se bude snažit prodat nemovitost za nejvyšší cenu? V případě nízké provize, nebude makléř investovat do marketingu a část nákladů na právní servis, nebo poplatků na úřadech přehodí na vás. V případě nulové provize, bude placen zájemcem, tedy kupujícím. V takovém případě bude spíše pracovat pro zájemce o koupi, tedy o stranu, která ho platíl. Bude se snažit prodat hned prvnímu zájmci i za cenu, že prodá vaši nemovitost pod cenou. Nebude mu totiž na vašich zájmech záležet.