Práce pro RE/MAX

731 618 492 
napište nám

remax_ham-1.svg
Práce pro RE/MAX
icon-search-gray.svg

×

mezera_1.png

TECHNICKÁ INSPEKCE NEMOVITOSTI

Technická inspekce nemovitostí
Co si má laik zjednodušeně představit pod technickou inspekcí nemovitosti?

Zjištění v jakém technickém stavu nemovitost je. Např. jestli nemá nějaké vady a problémy, které by ovlivňovaly její funkci (např. potenciál zatékání do střechy či suterénu, riziko statických poruch, problémy s hlukem …)

Co všechno běžná inspekce zahrnuje? A co už je nadstandard?

Standardní inspekce popíše vady v sedmi základních oblastech – statika, energetika, izolace proti vodě, zvuk a hluk, technické zařízení budovy, požární bezpečnost a zdraví, povrch podlah a stěn. Popíší se vady i s doporučením pro nápravu a orientačním naceněním nápravy.

Nadstandardními službami jsou např. rozšířené diagnostické metody. Například zjišťování netěsnosti obálky domu (stěn, střechy, oken a dveří), podrobný průzkum stavu dřevěných konstrukcí (rozbor případného napadení dřeva škůdci a houbami) apod.

Jak je inspekce náročná? Časově? Finančně? U bytu v novostavbě nebo rodinného domu?

Časově přibližně půl dne. Finančně závisí na rozsahu inspekce a velikosti nemovitosti. Ceny se pohybují od cca 4-5tis u základních inspekcích u malých bytů. 

Je o tuto službu zájem?

Ano je. A dobrou zprávou je, že zájem stoupá. Prodávající se takovou zprávou kryje proti případné "reklamaci nemovitosti" a kupující ví, co kupuje.

Jak poznám kvalitního inspektora?

V tuto chvíli asi nejvíce podle vybavení (měřicí přístroje apod.) a podle toho, zda případně patří do některé ověřené firmy poskytující inspekce.

K dobrým službám spojených s inspekcí, je kontrola zdravotních rizik domu.

Jedná se kontrolu zdravotních rizik a škodlivých látek v nemovitosti jako jsou např.:

Plísně
Radon
Formaldehyd
Azbest
Radioaktivita
Oxid uhličitý
Požární bezpečnost
Technická inspekce nemovitosti před jejím nákupem – ano nebo ne?

Naši makléři doporučují před nákupem jakékoliv nemovitosti, bytu, domu či komerčních prostor, ve spolupráci s odborníkem nebo odbornou firmou, provést zjištění skutečného technického stavu kupované reality a odhadu nákladů na její případnou úpravu nebo rekonstrukci.