+420 731 618 492

731 618 492 
napište nám

remax_ham-1.svg
Zavolejte nám
icon-search-gray.svg

×

mezera_1.png

Jak si vybrat realitní kancelář

Je to trochu víc textu, ale věnujte výběru realitní kanceláře trochu čas. Vyplatí se to !

Jak si vybrat správnou realitní kancelář ? Přinášíme vám pár tipů, jak se zorientovat:
Důvěra se buduje roky, proto vybírejte kancelář, která je prověřená časem. Jak na vás působí firmy, které často mění značku, pod kterou podniká, nebo svou adresu?

► Velká, stabilní realitní kancelář vs. individuální makléři a kanceláře s malým týmem:

V každé profesi jsou napříč značkám a oborům dobří i špatní lidé. Nedá se zobecnit, že velká kancelář vám zajistí ty nejlepší služby. ALE ! ve velké firmě bude pravděpobně vaše nemovitost rychleji prodána, protože má k dispozici systémy, které umí dobře párovat nabídku s poptávkou. Více lidí, sdílí více zkušeností a informací. Více makléřů bude mít v porfoliu více potávek. Velká kancelář bude více investovat do marketingu a vzdělávání makléřů. To je jen malý výčet výhod velkého týmu proti malému, nebo samomakléři.

► Jak poznat zdravou realitní kancelář?

Každá firma je ze zákona povinna zveřejňovat účetní závěrku na www.justice.cz . Zde se můžete podívat, kdy byla firma založena, kdo ji vlastní, jak často se mění struktura majitelů a jak firma hospodaří. Dobrá realitní kancelář nikdy nebude požadovat provizi za své služby předem, ani v případě, že nemovitost neprodá.

► Výše provize?

Dostaneš to, co si zaplatíš. To je jedno z nejpravdivějších mott. Každý si pokládá otázku, proč mám jedné realitce platit 5%, když jiná mi to prodá za půlku. Pak jsou tu ještě tací, kteří avizují, že prodají vaší namovitost bez nároku na provizi. Rozuměj, budu pro vás pracovat zadarmo. Pracujete vy zadarmo? nebo znáte snad někoho ze svého okolí, kdo pracuje bez nároku na mzdu? Když bude makléř pracovat za nízkou provizi, nebo dokonce "bez nároku" na odměnu, myslíte že bude opravdu hájit vaše zájmy? Že se bude snažit prodat nemovitost za nejvyšší cenu? V případě nízké provize, nebude makléř investovat do marketingu a část nákladů na právní servis, nebo poplatků na úřadech přehodí na vás. V případě nulové provize, bude placen zájemcem, tedy kupujícím. V takovém případě bude spíše pracovat pro zájemce o koupi, tedy o stranu, která ho platíl. Bude se snažit prodat hned prvnímu zájmci i za cenu, že prodá vaši nemovitost pod cenou. Nebude mu totiž na vašich zájmech záležet.


Naše cíle

Makléři

Dotazník